תוכנה לניהול איכות – מודול HACCP במפעלים לעיבוד בשר ודגים

תוכנה לניהול איכות – מודול HACCP במפעלים לעיבוד בשר ודגים – התוכנה שעוזרת לנהל את הדרישות בקלות וביעילות.
 
את מודול HACCP פיתחנו כחלק מהמודולים בתוכנה לניהול איכות Q-Logic, זהו מודול חשוב ביותר הנותן מענה מושלם לצורך של מפעלים לעיבוד בשר ודגים, המחוייבים לעמוד בדרישות המחמירות של תקן בטיחות מזון HACCP.
 
HACCP למפעל דגים

מודול HACCP במפעל עיבוד דגים

 
מפעלי עיבוד בשר ודגים מחוייבים בתקן HACCP משנת 2020.
מתוך הצורך שעלה מהשטח, הוספנו לתוכנה המקצועית לניהול איכות Q-Logic, מודול חדש שנותן למפעלי עיבוד הבשר מענה רחב ומעולה לניהול האיכות ולניהול תקן זה. מפעל לעיבוד דגים באשקלון פנה אלינו ואנו הטמענו את המודול במפעל.
 

היתרונות לניהול דרישות תקן HACCP ובטיחות מזון בתוכנה רבים:

1. בניית מערכת ניהול בטיחות מזון חכמה שניתן לקבל בה את התמונה המלאה וכן תובנות ודוחות להנהלת המפעל.
2. מקבלים באופן מיידי מערכת מובנית שמציגה את כל הדרישות וניתן לנהל את הכל בקלות.
3. ניהול יעיל ונוח ללא צורך בניירת. 
4. כל המידע והמסמכים נגישים בלחיצת כפתור.
5. מקבלים תמיכה מקצועית מרחוק מהמומחים שלנו בכל דבר ועניין.
 
לאחר כשנה שבה מותקנת התוכנה לניהול איכות במפעל הדגים, אנו רואים עבודה שנעשית בצורה טובה ויעילה, וניהול איכותי של כל תחום בטיחות המזון במפעל.
 
 
 
מודול HACCP - מודול חדש בתוכנה לניהול איכות

מה זה HACCP ?

מערכת לניהול סיכונים ובטיחות מוצרי מזון HACCP, נועדה להבטיח סטנדרטים גבוהים כדי להפחית את הסיכון לכך שאנשים יפגעו ממוצרי מזון.

הפירוש של HACCP הוא: Hazard Analysis Critical Control Point

הסמכה לתקן HACCP דורשת מהארגון להקים מערכת המנתחת ובודקת את כל התהליכים ואת הסיכונים האפשריים בכל תהליך. בנוסף, יש להגדיר נקודות בקרה (control point) שבהן נבדקים המוצרים וזאת כדי לעצור מוצרים שבהם התגלתה בעיה כלשהי ובכך למנוע את הגעתם לשוק ולמשתמש הסופי.

מודול HACCP שפיתחנו כחלק מהתוכנה לניהול איכות, נותן מענה לכל מי שמתחזק סקר סיכונים מסוג HACCP ונדרש לנהל מעקב אחר נקודות CCP או CP.

לנקודות ה- CCP שאותן זיהינו בתהליך כמסוכנות במוצר למשתמש הסופי, נקבעים פרמטרים למעקב, כמובן לאחר וולידציה, ואנו נדרשים לאמת (וריפיקציה) בתהליך, כדי לקבוע שהתהליך שלנו הדיר ולא מסוכן.

כאן נכנסת התוכנה שפיתחנו לעבודה, ואנו יחד איתכם קובעים את הפרמטרים למעקב (כמובן עם הטולרנסים המאושרים / מותרים), מכניסים אותם לתוכנה ומרגע זה, מתנהל מעקב רציף אחר הנתונים וכל חריגה עוצרת את התהליך וקובעת מספר פעולות שעלנו לעשות ושקבענו לעצמנו שאנחנו רוצים לעשות.

כך המערכת מחד שומרת עלינו שלא נחרוג ומאידך, מפנה אותנו לפעילויות נדרשות נוספות כגון: כינוס צוות HACCP, פעילות מתקנת ועוד…

אותו הדבר גם בנקודות CP רק שבנקודות אלו, זה יותר פשוט מאחר ואין לנו סיכון למשתמש הסופי. יחד עם זאת, עדיין קבענו שנדרשת בקרה כלשהיא.

אנו בשיאא מערכות ניהול מסייעים למפעלי עיבוד בשר ודגים לעמוד בדרישות החדשות בתחום בטיחות המזון, להטמיע תקני איכות בארגון שפותחים שווקים חדשים וכן מציעים את התוכנות שפיתחנו לניהול איכות: התוכנה לניהול איכות Q-Logic עם מודול HACCP ואת התוכנה לניהול משימות בתחום האיכות שעוזרת בניהול האיכות כך שהכל נעשה ולא מפספסים שום משימה.

 
מעוניינים לשמוע עוד על תקני איכות ועל התוכנות לניהול איכות שפיתחנו?
צרו איתנו קשר: 04-690-4949

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם ב: